Maciej "Ariel" Radliński

Driada

Driady to duchy drzew, należą do istot eterycznych i rzadko przyjmują widzialną postać. Powiada się, że żyją one w drzewach, które są ich jedynym domem. Każde drzewo rodzi się, wyrasta i rozwija się ze swą duszą. Driady - dusze drzew - jako istoty eteryczne rzeczywiście mogą przenikać z/do pnia "swego" drzewa jak i poruszać się swobodnie w odległości od niego. Drzewa mniejsze i młodsze nie mają driad na tyle rozwiniętych by mogły one opuścić drzewo. W praktyce mniej niż co dziesiąte drzewo posiada rozwiniętą driadę, choć ta proporcja na pewno lepiej wygląda w Laurelorn niż np. w Lesie Cieni.

Driady - które najbardziej ze wszystkiego zainteresowane są drzewami i ewentualnie własnym sobą - nie nawiązują kontaktu z innymi nie-driadami, choć jeśli ktoś miałby się na tym znać - duchy i inne istoty eteryczne nie mają problemów z nawiązaniem z nimi kontaktu. Driad, choć związane są z drzewami, nie cechuje postawa bronienia drzewa. Driada ginie wraz z drzewem - uwalnia się od niego i zanika po jakimś czasie sama z siebie dzieląc w ten sposób kres żywota swego schronienia. W inny sposób nie można zabić driady - nie sposób jej zranić ani przegnać (za pomocą znanych metod). Trudno też mówić o możliwości zaskoczenia (o ile się je widzi), gdyż driady widzą w zasadzie wszystko lepiej i skradający się człowiek /elf/ ktokolwiek jest przez nie dostrzegany, a przynajmniej driada może mieć świadomość bycia obserwowaną (pewnie w technice gry oznaczałoby to, że może wykonac test I bez patrzenia w kierunku intruza)

W ściśle określonym czasie driady jednak mogą przybrać widzialną postać ciemnozielonoskórych dziewczęcych postaci o skośnych zielonych oczach, ale pięknej urody odzianych w mgliste, powłóczyste szaty. Poruszają się jak przystało na istoty eteryczne w powietrzu i potrafią przejść przez dowolną ścianę. Ponadto driady widzą w ciemnościach

Driady znają niezależnie od tego wszystkiego język Malla Room ba Larin (właściwy dla drzewców) oraz fan-eltharin (25% szans) i mogą porozumieć się nim z każdym kto wzbudzi ich zaufanie. Wystarczy że jest to ktoś kto zachowuje się w lesie szanując przyrodę i z jakiegoś powodu należy się z nim porozumieć. Nie-elfy (spośród ras BG) mają na to znacznie mniej szans. W swoim gronie natomiast driady nie posługują się słyszalnym językiem.
Charakterystyka:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
5 - - - * * 29 - - 19 19 19 19 39*

* Cokolwiek miałoby wpływać na Wt driad wpływa na ich SW (ponieważ driady zwykle nie mają ciała tylko możliwe jest oddziaływanie mentalnie).

* Driada nie ma własnej żywotności, lecz jest ona zależna od jej drzewa - schronienia.

* Wartość Ogd dotyczy widzialnej postaci.

Istnieją ryty przyzywające driady, znane leśnym elfom. Można mentalnie nawiązać z nimi więź, choć nie dokładnie wiadomo jakie korzyści może to dawać. Filozofia i mądrość elfia mówi o umiejętności "stania się drzewem i częścią lasu" - wyrazistym (i bolesnym - także psychicznie) tego wyrazem jest sprawienie, by driady przeniknęły do duszy.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.