Marek "Strzyga" Szubert

Strzyga

Strzgi to nienarodzone ludzkie dzieci płci żeńskiej, pochodzące z nieprawego łoża. Za każdym razem, kiedy kobieta poroni ciążę, której owoc posiadał ww cechy, to istnieje 50% szans, że nienarodzone dziecko stanie się w przyszłości Strzygą.

Strzygi zazwyczaj mają postać półeterycznych widm, przedstawiających piękne kobiety o nienaturalnie wysuniętych kłach, ubranych w podarte suknie o barwach bieli (które często są zakrwawione). Stworzenia te potrafią bardzo szybko poruszać się drogą powietrzną, przenikać przez trwałe przeszkody (np. ściany budynków), co sprawia, że zaliczają się do grona bardzo niebezpiecznych przeciwników.

Zasiedlają one przeważnie stare ruiny chat i zamczysk, skąd wypełzają w nocy, by wypijać swe przypadkowo napotkane ofiary. Strzygi, podobnie jak wampiry, żywią się ludzką krwią, która dostarcza im niezbędnej do przetrwania energii; wysączenie dorosłego człowieka pozwala im na k4 dni egzystowania, po upływie tego czasu stają się głodne i wyruszają ponownie na polowanie. Strzygi egzystują zawsze w nocy, gdyż promienie słoneczne powodują przyspieszenie głodu. W trakcie dnia zazwyczaj nie opuszczają swoich legowisk. Samo polowanie natomiast odbywa się zwykle nie dalej jak do pół mili w promieniu od legowiska strzygi.

Często się tak zdarza, iż Strzygi z braku „pożywienia", a co za tym idzie i energii (mocy) nie są w stanie się poruszać ze swego legowiska (stare zamczysko itp.). Wówczas nie umierają (tak jakby to było w przypadku wygłodzonych ludzi), tylko zapadają w letarg. Każdego dnia, kiedy Strzyga znajduje się na głodzie musi wykonać test na Wt. Jeżeli jest on nie udany to zapada w sen. Z letargu zostaje przebudzona wówczas, gdy jakichś wścibski poszukiwacz cholera wie czego naruszy jej terytorium.

Strzygi są stworzeniami, które bytują samotnie, często strzegące skarbu, bądź jakiejś tajemnicy. Zdarza się tak, że duch nienarodzonego dziecka wraca po śmierci w postaci strzygi i dokonuje zemsty na domownikach, wycinając ich jednego po drugim.

Aby uniknąć tego precedensu po śmierci dziecka (kiedy urodzi się ono martwe) wołany jest kapłan Morra. Kiedy duchowny odprawi odpowiednie modły szanse, że nienarodzona zostanie strzygą maleją do 15%. Jednak żeby tak się stało Morryta musi wstawić się na miejsce porodu przed świtem następnego dnia.

Istnieją dwa sposoby zabicia strzygi. Pierwszy z nich sprowadza się do standardowej metody, z tym że jedynną bronią, która jest w stanie zranić strzygę, to broń magiczna i srebrna. Inna niż ww bronie przechodzi przez półeteryczne ciało potwora, nie zadając mu obrażeń. Drugi sposób związany jest raczej z okultyzmem, i do jego finalizacji potrzebna jest umiejętność przeprowadzania modlitw kapłańskich. Z tego wynika, że jedynymi osobnikami zdolnymi dokonania tej czynności są kapłani, bądź inni duchowni Morra, którzy znają stosowne modlitwy. Żeby odegnanie strzygi do czeluści piekieł miało trwałe skutki należy przy odpowiednio wyśpiewanych świętych formułach włożyć do kołyski (która była przeznaczona dla nienarodzonej) srebrnego kruka (symbol Morra), po czym spalić mebel w ogniu. Wówczas istnieje 65%, że duch nienarodzonej dozna spokoju, a demony, które ją opętały i zniewoliły odejdą w zaświaty. Jeżeli z przyczyn fizycznych kołyska uległa zniszczeniu, lub z jakiegoś innego powodu zdobycie jej jest niemożliwe, to pozostaje wyłącznie metoda pierwsza na ubicie gada.

Strzygi posiadają pięć specjalnych zdolności, o których warto wspomnieć. Pierwsza z nich to zdolność przenikania przez ściany i inne stałe przeszkody. Druga to niewrażliwość na broń zwykłą. Trzecia – hipnoza, tyle że wzrokiem a nie srebrną kulką (patrz podręcznik – umiejętności str 49). Czwarta to latanie (wartość szybkości podana w nawiasie); i ostatnia piąta to widzenie w ciemności na odległość 48m.
Charakterystyka:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
6 (8) 55 51 4 5 17 64 2 59 39 39 39 89 40

Strzygi zaliczają się do grupy istot zwanych ożywieńcami eterycznymi.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.