Maciej "Ariel" Radliński

Syrena

Syreny są wodnymi stworzeniami, powstałymi ze spaczenia Chaosu, tyle tylko że nie służą Chaosowi, albowiem spaczeń nie przeniknął ich umysłu (mają neutralny charakter). Są połączeniem człowieka - kobiety (tylko) z rybim ciałem - ogonem i pod tym względem są podobne do harpii - kobiet ptaków. Mają ciało: głowę, ramiona i korpus ludzkie, zaś od talii w dół ich ciało okrywa rybia łuska, jest zakończone rybim ogonem. Ich skóra nabiera nieco delikatnego oliwkowego odcienia i delikatniejszych rysów na twarzy, poza tym są długowłose. Anatomia Syren pozwala na ciągłe życie pod wodą, ale mogą też oddychać w powietrzu. Z racji budowy ciała nie żyją (nie umieją) na ziemi.

Charakter: neutralny

Syreny posługują się językiem Syren - złożonym z pojedyńczych dźwięków, które nad wodą układają się w niewyraźny ale piękny śpiew. Ma on właściwości hipnotyzujące (test na hipnozę, dozwolone modyfikatory). Pod wodą porozumiewają się równie swobodnie jak nad jej powierzchnią. Ich instynkt ma właściwości sonaru właściwego delfinom, dzięki czemu mają zawsze orientację w terenie i wykrywają wszelkie przedmioty nad i pod wodą. Syreny nie stanowią pokarmu dla drapieżnych (nie chaotycznych) stworzeń morskich i są od nich bezpieczne. Potrafią sobie zjednywać ufność (ale nic więcej) wszystkich stworzeń morskich, z wyjątkiem chaotycznych. Syreny posługują się włóczniami, jeżeli zachodzi potrzeba walki z kimkolwiek. Istnieją tzw. Trąby Syrenie, posiadane przez Trytony, których używają gdy z jakiegokolwiek powodu są w gotowości bojowej, ale ich posiadanie (i używanie) przypisywane jest syrenom, a którego niespotykany, donośny bas jest rzekomo oznaką bojowości Syren co potęguje nieco strach do nich - po lepiej nie być w pobliżu, gdyż prawie na pewno Syreny są w tym czasie rozgniewane.

Powszechnie zresztą uważa się Syreny za ludzi przemienionych w potwory, które podstępem dążą do zgładzenia swych ofiar. Gdyby Syrena spotkała inną istotę spotkałaby się zwykle ze strachem. Czasami mówi się o Syrenach, które nocą walczą za pomocą włóczni z piratami, lub w podobnych okolicznościach, choć w rzeczywistości jest to nieprawdą. Tak naprawdę jednak Syreny walczą jeśli już muszą i jedynie w obronie.

Syreny są długowieczne, ale syrenę można zabić (także bronią niemagiczną). Inną przyczyną śmierci byłoby pozbawienie Syreny wody (wyłowienie jej, uwięzienie np, na pokładzie). Wówczas Syrena zaczyna reagować na temperaturę - jej ciało uschnie po K4+2 dni więzienia. Jeżeli byłoby bardzo zimno - zamarznie po 4 dniach. Poza tym jej organizm reaguje tak jak ciało człowieka (temperatura, osłabienia, odwodnienie).

Syreny są samotniczkami, ale każda z nich jest w stanie wezwać pod wodą wszystkie inne syreny z odległości nawet 20 mil, potrafią bez problemów żyć również w stadzie. Zasadniczo unikają ludzi (elfów i innych stworzeń). Na przykład człowiek w wodzie może zostać przez nie uratowany, dopiero jak straci przytomność. Od ich widzimisie będzie zależeć czy są ufne w stosunku do innych (ludzi, elfów...), czy nie. Ich siedliskiem jest Wielki Ocean Spokojny. Niezliczone plotki i legendy mówią o Zatopionym Mieście, strzeżonym zazdrośnie przez trytony i będącym ich gniazdem, ale kto sprawdzi czy to jest prawda ?
Charakterystyka:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
6/8 31 26 2 2 5 26 1 31 26 26 26 26 31

Podana szybkość odnosi się do pływania na powierzchni wody (6) i pod nią (8).

Syreny walczą za pomocą włóczni: (I+10/+20, WW+10, nie istnieją modyfikatory za przewagę wzrostu). Jeżeli Syreny walczą z kimś na łodzi / okręcie (przypomnijmy że walczą w obronie albo z istotnych przyczyn), nie atakują ludzi, tylko po prostu atakują i zatapiają łódź nie ratując przeciwników.

Jak nadmieniono wyżej, język Syren zwany też Śpiewem Syren ma właściwości hipnotyczne (ciągnie ku sobie, nie udany test hipnozy powoduje automatycznie podążanie są źródłem dźwięku - sposób dowolny, np. wyskok za burtę). Elementem mowy syren jest też ich płacz - gdziekolwiek są w okolicy Syreny zaczynają płakać. Donośne zawodzenie Syren przywołuje Mgłowce, które pokrywają ogromne połacie Oceanu (patrz. Mgłowce).

Syreny są podatne na furię wobec każdego, kto skrzywdzi/porwie/zabije inną syrenę, mogą zareagować atakiem bądź Płaczem Syren (patrz wyżej)

Syreny są odporne na choroby i działania psychologiczne.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.