Marek "Strzyga" Szubert

Amulet Straconych Dusz

Jest to potężny artefakt magiczny, ze skondensowaną w sobie mocą nekromantyczną. Został on stworzony dawno temu przez pewnego arcymaga, którego imienia dziś już nikt nie pamięta. Nie wiadomo gdzie się owy artefakt obecnie znajduje, nie wiadomo nawet jaką mocą on dysponuje. Wzmianki na temat działania tego amuletu istnieją jedynie w najstarszych księgach, pochodzących z poprzedniego tysiąclecia. Ostatni wpis dotyczący jego opisu został stworzony za czasów Sigmara, w księdze, którą skradziono z archiwum bazyliki Morra wiek później. Tak więc dzisiaj chodzą jedynie o nim legendy, w których nie zachował się opis funkcjonowania amuletu.

OPIS ZEWNĘTRZNY

Amulet Straconych Dusz ma postać czarnego, matowego kamienia o kształcie owalu, przyozdobionego złotą bransoletą, który zwisa na srebrnym łańcuszku. Amuletu nie da się w żaden sposób zniszczyć, ani uszkodzić. Jedyne zneutralizowanie jego mocy, to umieszczenie go w cerkwi Morra pod ołtarzem.

SPOSÓB DZIAŁANIA

Amulet mogą zakładać jedynie osoby parające się magią nekromancką, inne osoby po założeniu tego artefaktu na szyję tracą wszystkie zmysły i stają się warzywami do czasu, gdy amulet nie znajdzie się w miejscu poświęconym przez kapłanów Morra, tudzież w samej świątyni Morra (pod warunkiem, że ktoś mu go zdejmie z szyi). Kiedy natomiast założy go nekromanta, to osoby będące od niego w promieniu 48m w ciągu 1 godziny stają się ożywieńcami (po nieudanym teście na SW). Ponad to każdy ożywieniec (pod jego kontrolą) dostarcza mu co godzinę k4 punktów magii oraz czas funkcjonowania umarlaków przedłużony zostaje o k6 dni. Posiadający amulet nekromanta musi unikać wszystkiego, co wspólne jest z Morrem, ponieważ zetknięcie fizyczne choćby ze zwykłym poświęconym symbolem Morra sprawi, że w ciągu k4 rund mag eksploduje niszcząc wszystko wokół siebie w średnicy 12m i zadając k10 obrażeń wszystkiemu od 12m do 24m. Eksplozja ma postać dynamicznej, szybko wydostawającej się z ciała maga czarnej chmury pyłu. Jak dobrze, ze istnieje czar Życie po życiu.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.