Marek "Strzyga" Szubert
Kryształ Wizji
Jest to artefakt przywołany z niebytów przez kultystów Tzeentcha, który to zaklął w artefakcie demona (jednego z większych swoich sług) by tamten wspomagał swą mocą jego wyznawców. Kryształ pamięta jeszcze czasy Sigmara. W owym czasie był często używany do haniebnych czynów jak i mrocznych obrzędów. Działo się tak przez kilka dobrych dziesiątek lat, aż do momentu, kiedy to w niewyjaśnionych okolicznościach został on skradziony kultystom i słuch o nim zaginął. Anonimowy złodziej umieścił jednak kilka wskazówek na temat miejsca ukrycia kryształu, które zostały umieszczone w unikatowych księgach opisujących artefakty. Wiadomo, że kryształ złożony został w grocie, która znajduje się gdzieś w Górach Szarych. Dokładniejszego położenia kryształu nie dało się określić, ponieważ wiadomości na ten temat z biegiem czasu stały się jedynie poszlakami.

Każda osoba nie parająca się magią, po dotknięciu kryształu otrzymuje następujące bonusy:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
+1 +20 +20 +1 +2 +4 +10 - - - - +10 +30 -

...które trwają przez k20 dni. Efektem ubocznym działania mocy kryształu jest k4 punktów obłędu dla osób nie wyznających Tzeentcha o charakterach chaotyczny, zły, neutralny i k6 punktów obłędu dla tych o charakterze dobrym bądź praworządnym. Osoby, które potrafią czarować oprócz bonusów, które zwiększają atrybuty maga mogą korzystać ze wszystkich czarów danej specjalizacji (w przypadku czarodziei i alchemików są to wszystkie czary magii wojennej). Ponadto, przy użyciu kryształu testują swoją SW, a gdy test się powiedzie, otrzymują jedynie połowę punktów obłędu (zaokrąglając w górę). Punkty obłędu zostają przydzielane dlatego, że osoby używające kryształu przez moment są świadkami wszystkich okropności, które były kiedykolwiek dokonywane za pomocą bądź w obecności kryształu.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.