Marek "Strzyga" Szubert

Alfons

(Profesja zaawansowana)

W każdym mieście Starego Świata można spotkać przechadzające się wolnym, prowokacyjnym krokiem panie odziane w wyzywające i jednoznaczne stroje. Oczywistym jest fakt, że są to uliczne kurtyzany oferujące specyficzny rodzaj usług za określoną ilość złota. Życie ulicznych dziwek jest w dużym stopniu narażone na niebezpieczeństwo, dlatego by nie zostało ono naruszone pewne osoby oferują im zawodową ochronę. Tymi osobami są Alfonsowie, którzy za odstąpioną 1/3 złota od usługi stawiają pieczę nad dziwkami. W przestępczym pół świadku nazywane jest to mianem "Opieki nad Pracownicą". Jest to oczywiście zakazane w obliczu prawa, tak jak zakazana jest prostytucja, dlatego też Alfonsi nie wykonują swej profesji jawnie. Prawda jednak jest taka, że spora część strażników miejskich korzysta z usług ulicznic, więc i Alfonsi mają wolne pole działania. Kiedy w okolicy (tych odpowiednich dzielnic miasta) znajdzie się jakaś nowa dziwka, to zaraz trwa o nią walka pomiędzy Alfonsami. Istnieje zasada "kto pierwszy ten lepszy". Jeżeli nowa dziwka nie chce korzystać z usług żadnego Alfonsa, to jej ciało w ciągu najbliższego tygodnia wyławiane zostaje z rzeki, albo innego okolicznego akwenu.

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- +20 +20 - +1 +4 +30 +1 - +10 +10 +20 +10 +20

Umiejętności:Przekupstwo, Sekretny język – złodziei, Bijatyka, Błyskotliwość, Cichy chód w mieście, Ukrywanie się w mieście, Ucieczka, Szczęście

Przedmioty:Broń ręczna, Kurtka skórzana, K4 dziwki pod swoją opieką, K4 ochroniarzy, 2k10 ZK

Profesje wejściowe:
  • Rajfur

Profesje wyjściowe:
  • Zabójca
  • Reketer
  • Strażnik Miejski
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.