Marek "Strzyga" Szubert

Dodatkowe Rozwinięcie Profesji

Poniższa dywagacja nawiązuje do tematu dodatkowego rozwinięcia profesji podstawowych. Zdarza się bowiem, iż gracze bardzo przywiązują się do czynności wykonywanych przez swych bohaterów. Kiedy takie coś ma miejsce, wówczas wg podstawowych zasad WFRP, ich współczynniki oraz umiejętności zostają ograniczone do maksymalnego rozwinięcia profesji podstawowej, wylosowanej przez gracza. A przecie istnieją dobrzy, podpakowani najemnicy, którym nikt nie podskoczy. Poniższa zasada dotyczy jedynie bohaterów z profesją podstawową, które nie wykazują chęci do jej zmiany. Kiedy takie coś będzie miało miejsce postaci przysługują kolejne rozwinięcia, które są odzwierciedleniem stopnia zaawansowania ich czynów.

Jak rozwijać atrybuty postaci?

Otóż, jeśli gracz rozwinie wszystkie współczynniki swej postaci i zadeklaruje, że to, czym jego postać się zajmuje, bardzo mu odpowiada i pragnie, aby efektywność czynności i stopień jej doświadczenia wzrósł, może wówczas skorzystać z zasady powtórnego rozwinięcia profesji. Polega ona na podniesieniu poziomu rozwinięcia przy schemacie rozwoju bohatera o 10, lub 1 więcej od podstawowego. Przy czym losuje dodatkowe dwie umiejętności z tabeli umiejętności odpowiedniej dla klasy zawodowej, do której zalicza się profesja bohatera. Oczywiście bohater musi się nauczyć owych umiejętności, czyli wykorzystać szereg do tego celu przeznaczonych zasad z WFRP, ponieważ ten przepis jedynie daje mu możliwość ich nauki, by wspiąć się na wyższy szczebel zaawansowania swej profesji. To działanie (w przypadku, gdy gracz rozwinie powtórnie wszystkie swe współczynniki) powtarza się raz jeszcze na takich samych zasadach, co pozwala postaciom opanowanie jednej profesji na trzech poziomach. Wówczas zaistnieją różnice w jednej profesji, a co za tym idzie znaczne jej urozmaicenie. Podkreślam, iż owa zasada dotyczy jedynie profesji podstawowych i jeśli gracz z niej skorzysta, to traci możliwość przekwalifikowania się... (Coś - kurwa - kosztem czegoś)
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.