Tomasz "Shimrod" Wójcik

Elfi Zwiadowca

Położone w puszczańskich ostępach osady i miasteczka leśnych elfów zwykle nie utrzymują, czegoś co możnaby nazwać armią. Funkcje obronno-zwiadowcze wykonują tam właśnie elfi zwiadowcy. Są to przeważnie samotnicy, spędzający życie w odosobnieniu, nad gwar osad przedkładający towarzystwo zwierząt. Doskonale obeznani z puszczą, poruszają się w niej cicho i prawie bez zostawiania śladów. Ubrani, w lekkie odzienie w barwach maskujących doskonale kamuflują się w dziczy. Można przejść 5 metrów obok ukrytego w zasadzce elfa i nie mieć o tym zielonego pojęcia, aż do chwili, gdy płaczliwie brzęknie cięciwa. Dzisiaj nazwalibyśmy ich mistrzami survivalu. W przypadku wojny, zwiadowcy działają na pierwszej linii, albo za liniami nieprzyjaciela, stosując taktykę partyzancką. Uderzenie (chociaż lepiej byłoby powiedzieć strzał) i odskok, unikanie walki kontaktowej, prowadzenie wroga w zasadzkę - to ich specjalność. Niezwykle rzadko opuszczają las - muszą mieć do tego bardzo ważny powód (to MG musi zdecydować, czy pozwoli, aby gracz grał taką postacią).

Nie każdy leśny elf może zostać zwiadowcą, wymagane jest specjalne (nawet jak na elfa) podejście do puszczy... Dodatkowo, trzeba umieć dobrze strzelać (min. US to 35)


Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- - +20 - - +2 +20 - - - +10 +10 - -

Umiejętności: Czuły słuch, Ukrywanie się na wsi, Cichy chód na wsi, Ucieczka, Tropienie, Wykrywanie pułapek, Zastawianie pułapek, Sekretny język bitewny - elfi, Sekretne znaki - rangera, 80% szans na rozpoznawanie roślin, 80% szans na celne strzelanie

Ekwipunek: Elfi łuk z amunicją, k4 racje żywności, płaszcz z kapturem w barwach maskujących, 10 m liny, toporek, zestaw barwników do kamuflowania skóry twarzy i rąk.

Profesje wyjściowe: Odkrywca, Strzelec, Herszt banitów

Elfi zwiadowca jest początkową profesją Rangera dostępną tylko dla leśnych elfów i tylko jako pierwsza profesja. Z powodu długiego szkolenia, należy dodać 2k6 lat do wieku postaci.

Profesja opracowana na bazie Wood Elf Scout z Warhammer Fantasy Battles (podziękowania dla Obiego).

 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.