Maciej "Ariel" Radliński

Karczmarz

Jednym z filarów istniejącej cywilizacji - zarówno w miastach jak i na rozdrożach - jest fakt, że zawsze gdy nie masz już sił dalej podróżować, lub jesteś głodny(-a), bądź masz ochotę po prostu na łyk piwa - masz szansę natknąć się na karczmę. Nie jest w tym momencie istotne czy mówimy o spelunie, knajpie, tawernie, zajeździe, gospodzie, pensjonacie, restauracji czy hotelu. Mówimy za to zawsze o wszystkich miejscach na świecie, których łączne dochody sięgają niemal dochodów podatkowych Imperium i Bretonii razem wziętych. Są to miejsca jednoczące ludzi, nie-ludzi - a także są cenione jako główne miejsca akcji wielu scenariuszy. Liczone w dziesiątkach czy nawet w setkach mile urozmaicają nie tylko krajobraz państw ale i podróż po ich ziemiach. Chwała więc im za to że są.

Osobą prowadzącą taki interesik na chwałę swoją i Imperium jest oczywiście karczmarz. A tak wygląda nasz propozycja tej profesji dla chętnych, chcących się przyczynić do szczęścia swego i innych graczy.

Karczmarz - profesja zaawansowana


Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- - - +1 +1 +2 +20 - +20 +10 - +10 +10 +20

Umiejętności: czytanie/pisanie, etykieta, gawędziarstwo, geniusz arytmetyczny, gotowanie, powożenie, sekretny język - cechu, sekretne znaki - rzemieślnika, targowanie się, 50% szans na szacowanie, 50% szans na mocną głowę, 50% szans na monetoznawstwo, 50% szans na piwowarstwo, 25% szans na opiekę nad zwierzętami, 10% szans na warzenie trucizn, 10% szans na heraldykę

Profesje wejściowe: handlarz, kucharz, wędrowny kramarz
Profesje wyjściowe: kupiec, rzemieślnik, reketer

 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.