Maciej "Ariel" Radliński

Poławiacz skarbów

Poławiacze skarbów, podobnie jak poszukiwacze złota nie żyją z codziennego zajęcia o stałym dochodzie, ale korzystają z łudu szczęścia i swoich umiejętności aby dokonywać rzeczy nie byle jakiej, a już na pewno niezbyt łatwej. Bowiem o ile poszukiwacze skarbów często znajdują je w miejscach gdzie wystarczająco odważny i silny bohater może dotrzeć, o tyle poławiacze skarbów rezerwują dla siebie obszary niedostępne dla przeciętnych osób - o ile takowe nie potrafią doskonale pływać. Ich terenem bowiem są dna mórz, gdzie spoczywają nie tylko skarby ziemskie złożone w zatopionych pirackich czy wojennych albo handlowych okrętach, ale także i skarby morskie - w tej liczbie np. perły. Nazywani Złodziejami w Królestwie Mannana Ich siłą są ich płuca, mięśnie i doskonała wytrzymałość, bo one świadczą o ich przeżyciu pod wodą. Ich spryt, refleks i siła zaś często pozwalają na sukcesy - które bywają dość spektakularne. Opowiadania o zatopionych przy brzegach okrętach docierają do nich a oni sami pozwalają tej legendzie zaistnieć materialne. Ale morze jest trudnym środowiskiem, do którego nie przywykliśmy w pełni i niestety słabych w tym zawodzie grzebie pod falami na zawsze. Skarby będące obiektem poszukiwań połaiaczy są zaś na samym dnie, stąd też i tak terenem poszukiwawczym mogą być tylko wody przybrzeżne. Z wiekiem (i być może z majątkiem) poławiacze skarbów rezygnują z tej pracy dla swojego dobra. Mannana, boga głębin można ograbiać tylko do czasu.

Z racji odpowiedniego klimatu i pasji jaką jest piractwo i zatapianie statków wojennych poławiacze są znani wyłącznie w Arabii i na południu Starego Świata, ale najlepiej tą sztukę opanowali właśnie sami Arabowie i Tileańczycy (choć mieszkańcy Estalii nie pozostają w tyle daleko). Popularne rejony działań to baseny portowe dużych miast, szczególnie na Sartosie, gdzie znani są jako szczególnie odważni ludzie, albowiem kult Mannana jest tam tak silny, że nawet sama myśl bogobojnych żeglarzy o okradaniu potężnego boga napawa lękiem. Z rzadka poławiaczy oskarża się o szczególnie groźne sztormy w rejonach ich działania.

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- - - +1 +2 +6 +20 - +20 - +10 +10 +10 -

Umiejętności: pływanie, bardzo wytrzymały, szczęście, szósty zmysł, nurkowanie, wiedza o rzekach, wiosłowanie, wstrzymywanie oddechu, 50% szans na widzenie w ciemności (pod wodą), 50% szans na wyczucie kierunku (pod wodą)

Ekwipunek: Lekka łódź wiosłowa, 20 metrów cienkiej ale mocnej liny, mocny worek
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.