Maciej "Ariel" Radliński

Rolnik

Wchodząc do jakiejkolwiek wsi nie sposób nie spotkać w niej rolnika. W Starym Świecie, gdzie obowiązek żywienia ludności spoczywa przede wszystkim na wsiach rolnicy uprawiający ziemię - własną, pańszczyźnianą, czy państwową - pardon - cesarską stanowią większość mieszkańców wsi. Tam, gdzie nie ma rozległych pól pod uprawy, tam bardzo często żywność jest sprowadzana w ramach importu a to wcale nie oznacza, że na terenach rodzimych rolnik musi wyżywić jedynie swych krajan. Uprawiając ziemię przyczynia się przynajmniej do tego, że nie zginie z głodu ani on sam ani inni. Fajnie, ale profesja rolnika pociąga często za sobą pracę ciężką, odpowiedzialną a dodatkowo usianą wieloma przeszkodami - począwszy od pogody - powodzie, susze, pożary a na awanturnikach i potworach niszczących plony skończywszy. Jeżeli rolnik nie mieszka w jednym miejscu - jest najmitą, wędrującym w okresie zasiewu, żęcia, czy młócki oferując swą pomoc na dużych farmach czy gospodach albo faktoriach rolniczych, skupiających wokół siebie dziesiątki chłopów. Jednak perspektywa spędzenia całego życia na wsiach nie odpwiada młodym wieśniakom i bardzo często zaczynają oni wędrować z początku jako najmici ale potem szukając też innej roboty i w efekcie - przygód.

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- - - +1 +1 +1 - - +10 - - - - -

Umiejętności:opieka nad zwierzętami, rozpoznawanie roślin, broń specjalna - uliczna (narzędzia), znajomość języka - gwara

Przedmioty: chłopskie łachmany, sierp, worek a w nim: K2 bochenków chleba, drewniane sztućce, buteleczka wiśnióweczki

Rolnik jest podstawową profesją rangera.
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.