Maciej "Ariel" Radliński

Śledczy (RZPP)

[szpieg + strażnik miejski]
(profesja zaawansowana)

klasa zawodowa: wojownik

Śledczy nie jest zwykłym strażnikiem miejskim, a jednak w niej pracuje. Ma stosowne przeszkolenie, ale nie chodzi na patrole, nie obejmuje wart i nie musi użerać się z łamiącymi przepisy mieszkańcami i nie nosi munduru. A jednak gdzie nie gdzie jest rozpoznawany, choć nie koniecznie spotyka się z życzliwością i przychylnością. Nie spotyka się jednak i z niechęcią - raczej taka osoba żyje na uboczu i zawsze owiana jest aurą tajemniczości. Pojawia się nagle - gdy coś się wydarzy. Morderstwo, porwanie - ginie ktoś ważny a straż jest bezradna. Śledczy jest osobą, która działa poza prawem ale w jego imieniu. Takiemu zlecane są zadania związane z poszczególnymi, konkretnymi i najczęściej najbardziej tajemniczymi przestępstwami. Za pomocą swego intelektu i sprytu oraz umiejętności taka osoba umie dojść do rozwiązania sprawy. Powierzane są jej pełnomocnictwa do zatrzymywania podejrzanych, dokonywania rewizji w celu zbierania materiałów dowodowych oraz zatrzymaniu właściwego przestępcy. Jest on zobowiązany do współpracowania ze Strażą Miejską, której członkowie są mu pomocni w jego pracy.

Niektórzy jednak nie pracują pod strażą, lecz są osobami prywatnymi, wynajmowanymi bezpośrednio przez osoby pokrzywdzone - tacy mają rzadziej okazję do popisania się, gdyż wynajęcie prywatnego śledczego zawsze pociąga za sobą wyższe koszta. Za to udana kariera prywatnego śledczego może wpłynąć znacząco na jego popularność - także w świecie przestępczym niestety, co skłania takie osoby do prowadzenia raczej wędrownego trybu życia - zwłaszcza że nierzadko (zwłaszcza w przypadku szerokiej sławy śledczego) wynajmujący mieszka daleko od zamieszkania bohatera. Za to wynagrodzenia przekraczają znacznie zarobki śledczego z urzędu, co niestety nie może się udzielić pechowym amatorom detektywistyki, którzy bardzo często wędrując po świecie nie są w stanie znaleźć godziwych zleceń.

Szpieg ma umiejętności: aktorstwo, przekupstwo, ukrywanie się w mieście, kryptografia, charakteryzacja, ucieczka, uzdolnienia językowe, otwieranie zamków, zwinne palce, czytanie i pisanie, uwodzenie, śledzenie, cichy chód w mieście, szósty zmysł, błyskotliwość.

Strażnik ma umiejętności: silny cios, ogłuszenie

Będąc MG wybieram dla śledczego umiejętności: aktorstwo, ukrywanie się w mieście, charakteryzacja, czytanie i pisanie, uwodzenie, śledzenie, cuchy chód w mieście, szósty zmysł i błyskotliwość i ogłuszenie.

Schemat rozwoju:
  Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
szpieg: - +20 +20 - +1 +4 +20 +1 +20 +10 +20 +40 - +20
strażnik miejski: - +10 +10 +1 - +2 +10 +1 - - - - +10 -
łącznie: - +30 +30 +1 +1 +6 +30 +2 +20 +10 +20 +40 - +20
dzielone przez 2 (wynik): - +15 +15 - +1 +3 +15 +1 +10 +10 +20 +20 - +20

Ponieważ zasada jest relatywna (wszystko zależy ode mnie) a śledczy to profesja zaawansowana więc zbaczając z zasad stwierdziłem że naszemu śledczemu przyda się jednak porządniejsza dawka (nie przepołowiona) Ogd, Int oraz CP. Zaokrągliłem Wt w górę ale S w dół (ten facet przede wszystkim pracuje łbem a nie mięśniami).

Otrzymana profesja śledczego wyglada następująco:

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- +15 +15 - +1 +3 +15 +1 +10 +10 +20 +20 - +20

Umiejętności: aktorstwo, błyskotliwość, charakteryzacja, czytanie i pisanie, cichy chód w mieście, ukrywanie się w mieście, uwodzenie, śledzenie, szósty zmysł, ogłuszenie

Powodzenia w walce z przestępczością !

 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.