Marek "Strzyga" Szubert, Maciej "Sasha" Zalewski

Strażnik Świątynny

W świątyniach Starego Świata poza kapłanami i braćmi spotkać można wojowników strzegących porządku i nietykalności miejsca kultu. Jako że zakony rycerskie nie są zbyt liczne, w ochronie pomagają strażnicy. Są to w większości ludzie oddani religii, których zwierzchnikiem jest jeden z główniejszych kapłanów danej religii. Są oni przydzielani do konkretnych świątyń, gdzie pełnią funkcje strażnicze, i mają spełniać polecenia opatów, bądź innych dostojników kościelnych, którzy odpowiadają za konkretne miejsce kultu. Zdarza się dosyć często, że straże są przekazywane między świątyniami tej samej religii, bądź przenoszone w miejsca, które potrzebują dodatkowej ochrony (np. które były lub mogą być celem jakichś napaści), tak więc strażnicy zwykle nie wywodzą się z miejsc w których ich można spotkać.

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- +10 - +1 +2 +2 +10 +1 - +10 +10 +20 +20 +10

Umiejętności:50% szans na czytanie/pisanie, 50% szans na heraldykę, rozbrojenie, uniki, bijatyka, silny cios, ogłuszanie, broń specjalna dwuręczna, drzewcowa, parująca, teologia

Przedmioty:broń dwuręczna, puklerz, 50% szans na koszulkę kolczą naramienniki i nagolenniki, hełm.


 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.