Maciej "Sasha" Zalewski

M3U Bard

Programik do ściągnięcia dostępny jest tutaj:
M3U Bard
M3U Bard v0.1

(Rozmiar: 14 KB)

1. Co to właściwie jest i do czego?

To może ja zacznę od początku, bo program napisałem dla siebie. :) Otóż bywam Mistrzem Gry, a przy prowadzeniu sesji często wykorzystuję tło muzyczne.

Często wtedy potrzeba szybko zmienić tło na bardziej pasujące, aby nie tracić dynamiki sesji. Trzeba to zrobić naprawdę szybko, najlepiej niezauważenie, tak żeby nie rozpraszało to uwagi graczy.

Walczenie z kasetami, wieżą, WinAmpem w trakcie sesji po prostu trwa, przeszkadza i rozprasza.

Dzięki temu programikowi możemy:
  • zmieniać i puszczać przygotowaną muzę z kompa naciśnięciem jednego klawisza (cyfry) na klawiatrze,
  • zgłaśniać i sciszać naciskając na bloku klawiatury numerycznej klawisze "+" i "ENTER",
  • wyłączać muzykę pojedymczym naciśnięciem spacji,
  • spokojnie wyłączyć monitor, który nie będzie nikogo rozpraszał

2. Wymagania

  • Windows 3.1/9x/Me/2000/XP
  • zainstalowana karta dźwiękowa i głośniki
  • program do obsługi plików "*.mp3" oraz "*.m3u" (np. WinAmp),
  • rozszerzenia .mp3 i .m3u zarejstrowane do odpowiedniego programu (np. WinAmpa)

3. Jak toto obsługiwać i używać?

Oczywiœcie najpierw zdobywamy odpowiednie pliki mp3. :) Przed sesją siadamy sobie spokojnie i wyobrażamy jakie utwory powinny lecieć podczas każdej z zaplanowanych scen sesji, a także wtedy gdy dzieje się coœ innego. Następnie na podstawie naszych przemyœleń tworzymy w naszym WinAmpie czy w inny sposób, do 10 list odtwarzania (pliki *.m3u), które zapisujemy w katalogu w którym umieœciliœmy M3U BARDA, pod nazwami składającymi się z jednej cyfry (1.m3u, 2.m3u, 3.m3u, ... i tak dalej aź do 9.m3u i 0.m3u).

Teraz gdy uruchomimy M3U BARDA, gdy naciśniemy na klawiaturze cyfrę np. "1", powinno rozpocząć się odtwarzanie plików z odpowiadającej listy ("1.m3u"). Jeśli naciśniemy inną cyfrę, (np. "3") natychmiast rozpocznie się odtwarzanie plików z innej listy (w wypadku klawisza "3" z listy "3.m3u"). Spacja wyłącza odtwarzanie. Dwa szare podłużne klawisze na klawiaturze numerycznej ("+" i "ENTER") służą do regulowania głośności.

Oczywiście, aby nasz program przyjmował klawisze, jego okienko powinno być na wierzchu (aktywne).

4. Disklajmer ;)

Program uruchamiasz na własne ryzyko. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikłe z używania programu (chociaż nawiasem mówiąc jakoś trudno mi sobie wyobrazić jakiej to szkody mógłby dokonać taki program). Program ma oczywiście status FREEWARE, jest darmowy, można go swobodnie rozpowszechniać w niezmienionej formie (tzn. jako całe archiwum, tak jak został ściągnięty ze strony. Dużo więcej czasu, od pisania samego programu (bardzo prymitywnego nawiasem mówiąc), zajęło mi pisanie pliku, który w tym momencie czytasz. Jeśli jednak M3U BARD Ci się do czegoś przydał lub masz jakieś komentarze, oceń go korzystając z formularza poniżej. Jeśli chciałbyś kod źródłowy, pisz na mój adres.

Miłych sesji wszystkim graczom i MG życzy:

    Sasha
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.