W tym miejscu odnajdziesz wędrowcze informacje o naszym świecie i jego cywilizacji. Mapy miast. Opisy i plany budynków. Dowiesz się o najnowszych konstrukcjach Cesarskich Zakładów Dyliżansowych, jak i o starszych dyliżansach, choć kursujących jeszcze po traktach. W śpiewniku słowa modnych ostatnimi czasy pieśni, śpiewanych przez bardów. Taki jest nasz świat...

Plany Miast

Steinerberg bez mechaniki (uniwersalne) Miasteczko Steinerberg. Dokładny plan miasteczka leżącego przy trakcie Altdorf-Middenheim z opisem poszczególnych lokacji, a także historia miasteczka od założenia go w 2318.
Donnesmund bez mechaniki (uniwersalne) Miasteczko Donnesmund - nadrzeczna przystań, która może znacznie skrócić drogę pomiędzy Middenheim a Altdorfem, ale tylko w jedną stronę. Historia, opis i dokładny plan miasteczka.

Lokacje i budynki

Czarna Róża 1.ed. WFRP Opis personelu i wszystkich lokacji, jednego z najekskluzywniejszych domów publicznych w Nuln. Plany całego kompleksu - prawie 20 stron! (PDF ok. 350KB)
Rezydencja Markusa i Andreva bez mechaniki (uniwersalne) Altdorfski dom dwójki zaściankowych szlachciców - Markusa von Strickhoffa oraz Andreva von Golothy. Plany rezydencji wraz z opisem.
Wieczorny Gość bez mechaniki (uniwersalne) Plan jednego z zajazdów w Starym Świecie.(GIF 7KB)
Rzeka Chir 1.ed. WFRP Ktoś sobie życzy wodną przeprawę z Karak Varn do Karak Ungor i z powrotem? - Opis z podróży

Inne

Co się może zdarzyć w karczmie bez mechaniki (uniwersalne) Jeżeli Wasze sesje "od karczmy do karczmy" są trochę za nudne - to przeczytajcie. Niesamowite, jak zabawnie i owocnie można spędzić czas w karczmach, tawernach, oberżach i zajazdach. Słowem: podręczny elementarz z pomysłami.
new! Co się może zdarzyć na mieście bez mechaniki (uniwersalne) Jeżeli Wasze sesje "od miasteczka do miasteczka" są trochę za nudne... - Kolejny podręczny elementarz z pomysłami, tym razem na to co może się niespodziewanie zdarzyć podczas pobytu drużyny w mieście.
Dla zmotoryzowanych bez mechaniki (uniwersalne) Wzmacniane zawieszenie, zestaw sprzężonych, podwójnych kontramortyzatorów na oś, przestronne wnętrze, pluszowe obicie extra dla 6 osób, powiększone luki bagażowe, solidna osłona i lekkość w powożeniu. Komfort podróży zapewniony. Najnowszy, czterokonny dyliżans klasy A-bis - dziś wyjątkowo za jedyne 950 ZK - MUSISZ GO MIEĆ !
Śpiewnik bez mechaniki (uniwersalne) Pieśni, które usłyszeć można w Starym Świecie
Czas płynie... bez mechaniki (uniwersalne) Rozprawa Ariela nt. jak mierzy się czas w Starym Świecie.
Kalendarium bez mechaniki (uniwersalne) Naprawdę myśleliście, że dumny naród jakim są Bretończycy liczy lata według Kalendarza Imperium? Już nie - oto kalendarze: kislewski i bretoński, przygotowane przez Ariela.

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.