Maciej "Ariel" Radliński

Centaur

Centaury są rozumnymi istotami, żyjącymi w lasach. Można je spotkać znacznie częściej niż np. zoaty. Szczególnie utrzymują kontakt z leśnymi elfami. Spotkać je może jednak każdy, zwłaszcza każdy niszczący las w ich najbliższym otoczeniu - centaury chronią przyrodę - ich dom i nie zawahają się powstrzymać niszczycieli, jeśli są zdolne to zrobić. Nie sposób ustalić, jak powstały - mówi się, że są to dotknięci chaosem rycerze walczący na koniach z chaosem. Chaos miał na nich podziałać, transmutując organizm w inny, z którym ostatnio miała miejsce styczność. Trudno określić prawdziwość tej tezy, ale nie wydaje się ona wiarygodna.

Centaury są połączeniem ciała konia (tułów, kończyny, ogon) i człowieka (głowa, korpus i ręce). Centaur jest wielkości właśnie konia. Maść sierści końskiej części ciała jest dowolny, właściwy dla koni. Ludzka część ciała umieszczona w końskiej zamiast łba jest pokryta normalną, ludzką skórą. Centaury nie noszą ubrania (na ludzkiej części ciała). Posługują się łukiem, ale nie walczą bronią ręczną, z wyjątkiem kija lub innej broni tępej.

Centaury łączą się w stada liczące około 20 do 40 osobników. Nie stawiają budowli, za wyjątkiem prostych konstrukcji - np. paśników dla innej zwierzyny. Stadu przewodniczy najsilniejszy samiec - przewodnik stada. Stada zajmują określone terytorium (w przewadze leśne), którego strzegą. Często współpracują ze sobą, mogą też łączyć się lub dzielić. Tak samo też się dzieje z ich terytorium. Przewodnik może być usunięty ze swego przywództwa na własne życzenie (starzejący, słabnący), lub przegrywając pojedynek z innym centaurem chętnym zając jego miejsce. O ważności takiego pojedynku decyduje rada stada złożona z najstarszych centaurów - samców. Te też stanowią doradztwo przewodnika.

Charakterystyka:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
8 33 38 4 3 7 30 1 30 30 30 30 30 30


CP przywódcy stada wobec pozostałych centaurów wynosi 40, natomiast wraz z wiekiem centaury słabną (Sz -1, WW -10, US -5, S -2, I -5, Zr -5), ale nabierają też doświadczenia (CP +5, Int +10, Op +10, SW +10).

Centaury są świetnymi rangerami, dobrze potrafią strzelać i potrafią oddać swe życie za obronę lasu. Są nieufne wobec wszystkich podejrzanych w ich mniemaniu istot, stąd nie spotykane są sytuacje, kiedy w skład stada na stałe wchodzi nie-centaur. Centaury odczuwają niechęć wobec istot złych i chaotycznych.

Centaury widzą w ciemności na odległość 15 metrów. Potrafią na grzbiecie wozić normalnie towary/osoby o WO nieprzekraczającym ich S * 300.

 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.