Maciej "Ariel" Radliński

Nimfa

Nimfa Nimfy są istotami eterycznymi, ale powszechnie przyjęło się uważać, że ich środowiskiem naturalnym jest woda - przede wszystkim morza, ich brzegi ale i brzegi jezior. Te niezwykle rzadko spotykane istoty pojawiają się na brzegach czy też przy brzegach, a szczęściarzy którzy mieli okazję je widzieć jest w gruncie rzeczy niewiele. Nieznane jest pochodzenie nimf, być może są to dusze ofiar wypadków w wodzie albo istoty przyzwane.

Nimfa przyjmuje dowolną postać ale najczęściej jest ona związana z wodą. Opisywane bywają jako półprzeźroczysta postać kobiety w niebieskawych lub białawych szatach, bladej lub niebieskawej cerze, jasnych włosach, często krocząca po wodzie (ewentualnie po brzegu, przybrzeżnych skałkach itp.), czy też raczej tuż nad nią. Pojawiają się zawsze w pewnej odległości od osoby widzącej ją i potrafią zniknąć z oczu dosłowanie rozpływając się w wodzie lub powietrzu.

Charakter: neutralny.

Nimfy zasadniczo nie mają powodów do obcowania z jakimikolwiek nie-nimfami. Jako duchy/istoty eteryczne nie gromadzą się w żadnych społecznościach ani nie prowadzą jakiegoś regularnego życia. Spotykane jednak na wodzie nie stają się obojętnymi "przechodniami". Nawiązują kontakt z istotami nieeterycznymi tak samo jak np. duchy. Najczęściej pojawiają się w konkretnym celu i najczęściej jednorazowo, chyba że z jakiegoś powodu miałyby być stale widziane przez inne istoty. Zdarzało się, że widziano postać ducha na wodzie niejasno ostrzegającą o niebezpieczeństwie przed statkiem, inna legenda mówi o nimfie pokazującej drogę do aktualnie wówczas zgaszonej latarni. O nimfach krążą również złe legendy, iż pokazują się zawsze wtedy, kiedy statek ma zatonąć, dlatego spostrzeżenie nimfy ma mieć (w świetle owych przesądów) zły skutek. Trudno więc uznać je za absolutnie dobre/złe istoty.

Powiada się (albowiem trudno o to, aby istniała ugruntowana wiedza na temat nimf), że nie są one anonimowymi duchami skolektywizowanymi jedną nazwą, lecz każdej nimfie przyznaje się jej indywidualny charakter - widać to przez to, że każda z nich pojawia się najcześciej w jednym miejscu (okolicy), różnią się one zdecydowanie szczegółami wyglądu a nawet szczegółami zachowania. Posiadają one imiona, podobno brzmiące nieco tak jakby w stylu tar-eltharin, co z kolei wyklucza tezę o ich pochodzeniu z ofiar wypadków. Nimfy w dodatku pojawiają się w konkretnych celach, itd.

Nimfy - zresztą pojawiają się przeważnie w odległości od obserwatora - nie mogą być związane walką, są odporne na broń niemagiczną oraz wszelkie działania psychologiczne. Same nie mogą atakować.

Charakterystyka:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
5* - - - * - 35 - - 30 21 31 31 39

* Niezależnie od szybkości poruszania się po wodzie, nimfa zawsze może zniknąć by pojawić się w dowolnym innym miejscu.

* Cokolwiek miałoby wpływać na Wt nimf wpływa na ich SW (ponieważ driady zwykle nie mają ciała tylko możliwe jest oddziaływanie mentalnie).

 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.