Maciej "Ariel" Radliński

Strażnik rzeczny

Profesja podstawowa wojownika

Strażnicy Rzeczni to pospolita trzeba przyznać grupa stróży porządku, ale nie opisana jako konkretna profesja. A przecież to właśnie oni na swoich patrolowcach przeczesują rzeki w poszukiwaniu rabusiów, przestępców, przemytników - to oni są prawdziwą zmorą bezprawia panującego na wodach. Naprawdę trudno wyobrazić sobie wodne szlaki po których kursują łodzie handlowe, pasażerskie - potencjalne źródło dochodów dla odważnych i nierzadko zdesperowanych piratów śródlądowych - bez ich rutynowych kontroli, ingerencji, ich służby. Straż rzeczna jest osobną strukturą z kapitanami dowodzącymi okrętami i strukturą administracyjną w większych portach rzecznych. Nierzadko przystanie takowej Straży sa przy śluzach, dokach, przejściach granicznych pomiedzy poszczególnymi baroniami czy hrabstwami (jeśli takowe przejścia są na rzece).

Przykładem strażnika rzecznego jest Teodor Wichsler - wychowany nad rzeką najpierw był żeglarzem, szukając pieniądza na łodziach handlowych był kontraktowym członkiem załóg kupieckich. Doświadczywszy surowego życia na pokładzie statku postanowił zmienić swe życie gdy zobaczył ogłoszenie o naborze do Straży Rzecznej... i tak się zaczęła jego błyskotliwa kariera...

Strażnicy Rzeczni są zatrudniani najczęściej na kontrakt. Bywa że po jego ukończeniu schodzą niejako do cywila ale często obierają sobie tę służbę na dłużej - ich autorytet na rzekach jest opoką bezpieczeństwa i spokoju na wodnych szlakach tak jak służba strażników drogowych - na traktach państwowych. Strażnicy Rzeczni chetnie dzielą z innymi żeglarzami radości i trudy codzienności - są tacy sami na służbie jak i po godzinach w tawernie przy szklankach z rumem. Jednak ich powołanie i służba nie pozwalają zapominać o swej pozycji w tym rzecznym świecie.

Schemat rozwoju:
Sz WW US S Wt Żyw I A Zr CP Int Op SW Ogd
- +10 +10 +1 - +2 +10 - +10 - - - - -

Umiejętności: żeglowanie, wiosłowanie, pływanie, wspinaczka, wiedza o rzekach, bijatyka, uniki, 75% szans na mocną głowę, 75% szans na wyczucie kierunku
 
 

Jak oceniasz ten artykuł?
[5/5] - Doskonały!
[4/5] - Niezły
[3/5] - Taki sobie
[2/5] - Słaby
[1/5] - Beznadziejny!
Twój komentarz:
Imię/Nick:      Mail:      Strona:
Powiadamianie o odpowiedzi.    (zabezp. przeciw robotom)
  zobacz wyniki
Poleć artykuł znajomemu
Do:
Wiadomość i podpis:
 

(C) Sasha, Gliwice 2001-2009. Wszystkie dokumenty w Grocie Cienia objęte są prawem autorskim. Publikowanie ich na innych stronach netu tylko za wyraźną zgodą autorów.